Ewa Pisula - "Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia"
Ewa Pisula - "Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia"

Ewa Pisula - "Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia"

31 sierpnia, 2015

Książka „Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia” to podstawowa lektura rodziców, nauczycieli, studentów i innych osób zainteresowanych autyzmem.

Książka „Autyzm- przyczyny symptomy, terapia” zawiera pakiet podstawowych informacji na temat spektrum autyzmu, rozpoczynając od wyjaśnienia przyczyn, nazewnictwa i klasyfikacji diagnostycznych. Prof. Pisula opisuje główne objawy autyzmu a następnie wczesne objawy oraz sposoby na wykrywanie autyzmu u małych dzieci.

Książka opisuje podstawowe interwencje terapeutyczne dla dzieci w tym: terapię behawioralną, podejście rozwojowe, metody wspierające komunikację i interwencje biomedyczną.

Końcowy rozdział „co mogą zrobić rodzice?” zawiera przykłady zabaw i strategi do wykorzystania w codziennych sytuacjach, wraz z opisami badań naukowych dotyczących umiejętności dziecka. Aneks zawiera spis przydatnych książek i stron internetowych w języku polskim i angielskim.

Prof. Ewa Pisula jest psychologiem i wykładowcą akademickim, autorką opracowań i książek na temat autyzmu. Prof. Pisula pracuje na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Psychologii, jej zainteresowania naukowe to zaburzenia rozwoju, zwłaszcza spektrum autyzmu.

Wsparcie informacyjne dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu
Polski Autyzm © 2021