Podstawowe informacje wyjaśniające czym jest autyzm, znajdziesz w artykule Autyzm - prostymi słowami

O nas

O nas

Portal Polski Autyzm jest inicjatywą grupy niezależnych, młodych specjalistów, pracujących z osobami z autyzmem w różnych środowiskach. Serwis dedykujemy osobom ze spektrum autyzmu oraz ich bliskim a w szczególności: rodzicom i innym członkom rodziny, osobom zawodowo związanym z tematem zaburzeń spektrum autyzmu.

Na Portalu chcemy stworzyć atmosferę wymiany myśli, rozmowy i wspólnej pracy w celu coraz lepszego rozumienia i wspierania osób z autyzmem.

Nasze artykuły mogą być punktem wyjścia do dalszego zdobywania informacji:

  • polecamy książki,
  • polecamy organizacje,
  • polecamy inne strony internetowe,
  • dodajemy materiały multimedialne.

Chcemy, żeby treść artykułów była ciągle modyfikowana przez każdego, kto w temacie ma coś ważnego do przekazania. Nie podpisujemy podstawowych artykułów, ponieważ są wynikiem pracy wielu osób. Nikt z nas nie wie wszystkiego – autyzm pozostaje nadal zjawiskiem nie do końca wyjaśnionym. Dlatego treści na stronie muszą być stale udoskonalane i uaktualnianie. Również każdy z Was może napisać na naszego redakcyjnego maila i zasugerować co jeszcze warto umieścić w konkretnym artykule.

Oprócz podstawowych artykułów planujemy wydzielić miejsce na artykuły gościnne. Osoby, które chcą wypowiedzieć się w swoim imieniu, również mogą to zrobić.

Bardzo dbamy, żeby na stronie nie pojawiły się reklamy niesprawdzonych preparatów i “cudownych” terapii. Ze szczególną troską patrzymy na rodziców dzieci w trakcie diagnozy, ponieważ nie posiadają jeszcze wiedzy i mogą być bardziej podatni na manipulację.

Dodatkowo bardzo chcemy, żeby dyskusje dotyczyły treści artykułów, nie tego czy autor wywodzi się z Krakowa czy Warszawy, stosuje taką lub inną metodę. Nie potrzebujemy podziałów, wspólnym celem jest pomagać lepiej.

Nie promujemy jednej metody terapii ani jednego poglądu. Jedyne podejście, które promujemy to chęć rozumienia punktu widzenia osób z autyzmem.

 

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu!

Redakcja Polski Autyzm