Podstawowe informacje wyjaśniające czym jest autyzm, znajdziesz w artykule Autyzm - prostymi słowami

Polecane

 Fundacja na Niebiesko

 

„Wierzymy, że edukacja rodziców, członków rodzin i społeczeństwa jest podstawą do polepszenia warunków życia osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wierzymy, że każde dziecko ze spektrum autyzmu zasługuje na szansę na sukces.”

Fundacja na Niebiesko z Poznania prowadzi indywidualne terapie dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz przyczynia się do rozpowszechniania wiedzy na temat autyzmu oraz na temat terapii niedyrektywnych.

Moje Szczęście z Asparagusem

 

„Zespół Aspergera i związki partnerskie. Pierwszy w Polsce blog dla kobiet, które żyją w takim związku.”

Blog pisany z perspektywy kobiety będącej w związku z mężczyzną z Zespołem Aspergera, zawiera praktyczne rozwiązania, jasne wyjaśnienia i zachęca do dyskusji.

Nasza Kasia – nasz autyzm

 

„Nasz autyzm jest stroną poświęconą mojej córce, Kasia ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. O autyzmie trzeba mówić głośno.”

Blog prowadzi mama Kasi, która opowiada o własnych doświadczeniach oraz dzieli się opiniami.

Autyzm Biologia

 

„Przyczyny zaburzeń ze spektrum autyzmu są złożone. Jednakże ich biologiczne podłoże jest już dla większości specjalistów czymś oczywistym. Uznaje się, że mechanizmy neurobiologiczne powodują niewłaściwe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, co we wczesnym dzieciństwie skierowuje rozwój małego człowieka niejako na niewłaściwy tor. Tutaj znajdziesz subiektywny przegląd obiektywnych informacji naukowych oraz prowadzonych dyskusji w tym obszarze.”

Blog prowadzony przez psychologa, z dużym doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Skarbnica wiedzy na temat badania biologicznego podłoża autyzmu.

Deszczowy Chłopiec

 

„Deszczowy chłopiec – migawki z życia naszego autystycznego syna Jędrka. Zapiski robione z myślą, by ocalić od zapomnienia chwile trudne lub radosne.”

Blog prowadzony przez mamę, która opowiada o życiu Jędrka i rodziny.

Stacja Autyzm

 

„O autyzmie, który wywraca wszystko do góry nogami i o rodzinie, która mimo tego żyje dalej. O obrazach Józka, które przyciągają wzrok i o których łatwo się nie zapomina.”

Blog pisany przez mamę Józka z ASD, wzbogacony o obrazy Józka. Blog z wyjątkowo przyjazną atmosferą.